Wyjątkowy a także nowoczesny Kraków

Najważniejszym z globalnych wyzwań w lwiej części miast w Polsce jest stan dróg. Nasze gminy nie są przygotowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki powstał przez wzrost liczby aut na krajowych ulicach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych inwestycji jakie powinno rozpocząć prawie każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by zwiększyć zadowolenie mieszkańców a także poprawi integralność infrastruktury Krakowa.

Spośród pozostałych gmin, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za budową metra, ale zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz rozwój dróg potrzeba włożyć dużo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych warto wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków ma remont przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi połączeniami oraz remonty już powstałych połączeń autobusowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto zaś mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i aby było lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Prezydent Krakowa
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie następne linie komunikacji, jak również doskonalszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z takich wzorów jest ścieralna nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych zmian i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim dobrze. Nie tylko autem, ale też komunikacją miejską. Ale da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.