Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeżeli chcesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite oraz wielokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, żeby odkryć, że są w samej rzeczy smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi produktami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbasa.

kuchnia polska Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z oszałamiającego chleba i dobrych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o nowe smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w schematycznej lokalnej kuchni?

Restaurants near Main Market Square

Najbardziej stereotypowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej także odkryć ściśle mówiąc przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem różnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych potraw.
•    Oprócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest schematyczna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odkryć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw oraz najlepsze polskie napoje i napełniać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.