mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w Polsce najbardziej popularny typ restauracji. Cenimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza czymakarony. Mocniej wrażliwi goście próbują mniej znane dania obiadowe – canelloni, gnocchi czy desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją trzeba przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu można znaleźć też nie tak popularne włoskie dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i dania z wielu miejsc Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Kuchnia włoska nie jest trudna, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Dobre wina z Włoch

Żadna restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia klasycznym punktem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zapominać wina. Kolacja na włoską modę z całą pewnością powinien zawierać również aperitiff. Kieliszek alkoholu to we Włoszech standard. Italian Cuisine Krakow Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia a także noto z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi mieć bogatą kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc poznać fenomen włoskiego gotowania bez wątpienia warto wybrać się do restauracji, która potrafi podać nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film